ltenderu

 

Visuomenės sveikatos specialistė

Rolanda Urbonienė

I - 7.30 - 16.36 val., pietų pertrauka 12.00 - 12.30 val.

II - 7.30 - 18.00 val., pietų pertrauka 12.00 - 12.30 val.

III - 7.30 - 16.00 val., pietų pertrauka 12.00 - 12.30 val.

IV - 7.30 - 18.00 val., pietų pertrauka 12.00 - 12.30 val.

V - 7.30 - 13.30 val. 

 Mob. 8 690 37 381, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

DOKUMENTAI 

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos specialisto pareigybės aprašymas (prikabinta)

 

"JUDUMO SAVAITĖS" RENGINYS

           Grupės "Kodėlčiukai" ir "Draugužis" rugsėjo 21-22 d., dalyvavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje veikloje ant interaktyvaus kilimo, atliko užduotis plokščiapėdystės profilaktikai, mankštino pėdutes.

n1 n4 n5 n6 n3 (2) N

 

SVEIKATOS IR SPORTO ŠVENTĖ "KLAIPĖDIETI, GREIČIAU, AUKŠČIAU, TVIRČIAU - KARTU"

jura

SMAGU JUDĖTI SU PASPIRTUKU

paspirtukai

 SPORTINĖ ŠVENTĖ "UŽBURTI OBUOLIUKAI"

užburti obuoliukai

LINKSMASIS KAMUOLYS

kamuolys

 

silantavimas  psichologinė pagalba 

Konfliktai Kaip tinkamai juos spręsti 

Saugus laikas prie ekrano

Vaikų psichologinis atsparumas

Elgesio ir savijautos ženklai keliantys nerimą

 

 

VIENA ĮDOMESNIŲ VIETŲ, KUR BASOMIS GALIMA PRISILIESTI PRIE ĮVAIRIŲ DAIKTŲ YRA KNEIPO TAKAS...

          Vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, masažuojamos kojos. Pėdose yra veikiamos nervų sistemos zonos - iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą.

kneipas2 kneipas3 kneipas1

       

PASKAITA MOKYMAS "ŠEPETUKAS IR DANTUKAS"

1  2  3 4

 

 2021-11-26 "Draugužių" grupėje vyko "Sveikų saldainiams alternatyvų degustacija - paskaita", kurią organizavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras

 ddd degust d1 dd

PASKAITA - UŽSIĖMIMAS "SVEIKA IR TVARI MITYBA"

  MITYBA1 MITYBA2

 

SVEIKOS APLINKOS KŪRIMAS

 

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Ši diena skirta skatinti vartotojų sąmoningumą.

Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo ir imtis konkrečių veiksmų. Šiuo COVID-19 pandemijos metu skatiname imtis 3-jų veiksmų: mokykis, dalinkis ir veik.

Mokykis: likdami namuose ir apsiribodami tik savo erdve, turime puikią galimybę daugiau pasidomėti mūsų planetoje esančių laukinių gyvūnų ir augalų rūšimis. Gyvendami izoliuotai, galime apmąstyti gamtos vaidmenį mūsų gyvenime ir ieškoti būdų, kuriais galėtumėme prisidėti prie teigiamų pokyčių gamtoje.

Dalinkis: gyvendami tokiu laiku, kai socialinė medija yra labai išplitusi, mes galime su visu pasauliu pasidalinti savo nuomone ir pastebėjimais apie gyvąją gamtą ir jos išsaugojimą. Parodykime savo pastangas aplinkiniams, draugams, šeimai, vyriausybei ir padėkime įvairioms organizacijoms ginti natūralius gamtos poreikius.

Veik: atsižvelgdami į nustatytus pasaulio vyriausybių prioritetus ir pasitelkdami savo turimas žinias, padėkite ir veikite, kad būtų sumažintas biologinės įvairovės nykimas ir klimato kaitos krizė.

Raginame bent vieną dieną išsiversti be plastikinių maišelių ir vietoje jų rinktis aplinkai draugiškesnes alternatyvas.

Pokyčius pradėkime jau šiandien!

APLINKOS SVEIKATA

 

SUŽALOJIMŲ PREVENCIJA

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą, kaip padėti išvengti vaikų traumų ir kitų sužalojimų, sukūrė naują interneto svetainę   http://www.saugauvaika.lt/.

 

UŽSIĖMIMAS "SAUGŪS ŽAIDIMAI KIEME". SAUGUS EL. PASPIRTUKŲ NAUDOJIMAS, ŠALMŲ DĖVĖJIMAS

1a    2a    3a

 

Pirmoji pagalba įvykus nukritimui

Skambinkite 112, jeigu vaikui pasireiškia bent vienas iš šių simptomų:

 • Vaikas nekvėpuoja (jei mokate, atlikite dirbtinį kvėpavimą ir krūtinės paspaudimus).
 • Įtariate, kad gali būti rimtai pažeistas kaklas, galva, nugara, dubens kaulai ar galūnės.
 • Vaikas yra ar buvo praradęs sąmonę.
 • Vaikui sunku kvėpuoti.
 • Pasireiškia traukuliai.

Jei vaikas nevemia ir nepasireiškia nė vienas iš minėtų simptomų, apžiūrėkite vaiką, ar nėra matomų sužalojimų. Ant sumušimų uždėkite šaltą kompresą ar į rankšluostį įvynioto ledo. Leiskite vaikui pailsėti tiek laiko, kiek jis nori. Patariama artimiausias 24 val. stebėti vaiką, ar neatsiranda neįprastų simptomų ar elgesio pokyčių. Tokie simptomai gali būti:

 • Vaikas tampa labai mieguistas, jam sunku pabusti.
 • Labai lengvai susierzina ir nuliūsta.
 • Pradeda vemti.
 • Skundžiasi galvos, kaklo ar nugaros skausmu.
 • Skundžiasi kitų kūno dalių didėjančiu skausmu.
 • Negali normaliai paeiti.
 • Sutrinka rega.

Jei yra sumušta galva, vaiko negalima raminti jį sūpuojant, siūlant atsigerti ar pan. Svarbu kuo greičiau pasikonsultuoti su gydytoju. Jei yra žaizda, būtina pirmiau ją apvalyti, tik tuomet dėti šaltą kompresą. Žaizdas rekomenduojama plauti švariu tekančiu vandeniu. Nerekomenduojama duoti vaikui vaistų, kol jo neapžiūrėjo asmens sveikatos priežiūros specialistas. Jei vaikui yra sutrenktos smegenys, jis gali išlikti sąmoningas, tačiau ilgai ir nepertraukiamai verkti, būti neramus, blogai miegoti, vemti, žindomi vaikai nenoriai ima krūtį. Tokiu atveju reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Jei sužalojimo metu vaikas išsimušė ar išjudino dantį, rekomenduojama:

 • Jei dantys yra pieniniai – uždėkite švarią marlę kraujavimo vietoje ir kreipkitės į odontologą.
 • Jei dantys nuolatiniai ir yra išmušti, laikykite dantį už jo vainiko, o ne šaknies (ne už dalies, kuri turi būti dantenoje). Jei dantis yra nešvarus, jį švelniai nuskalaukite, nevalydami ir neliesdami šaknies. Nenaudokite jokių valiklių, tik šaltą tekantį vandenį arba pieną. Įdėkite dantį į kiaušinio baltymą, pieną, fiziologinį tirpalą ar vandenį ir skubiai vykite kartu su vaiku pas odontologus. Jei dantis nulaužtas, jo dalis taip pat transportuokite piene. Norėdami nutraukti kraujavimą, naudokite švarią marlę arba vatos lapelį – liepkite vaikui jį sukąsti dantų netekimo vietoje.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman

 

Mielieji,

       Atšilus orams kaip ir kasmet suaktyvėją dviračiais bei paspirtukais judantys asmenys. Šios transporto priemonės padeda judėti neteršiant aplinkos ir išvengiant asmeninio ar viešojo transporto. Tačiau ši tendencija neapsieina ir be pagausėjusių nelaimių skaičiaus, į kurį patenka šių transporto priemonių vairuotojai. Specialistai ir pareigūnai vis primena, kad tiek paspirtukai, tiek dviračiai yra transporto priemonės ir jų vairuotojai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir būti atsakingais eismo dalyviais.

Būkite saugūs kelyje!

buk saugus kelyje
 

 

UŽSIĖMIMAS "MANO ŠVARIOSIOS RANKYTĖS"

5R 4R (2) 4R (1) 1R 2R

erkės

 

 

 PASKAITA UŽSIĖMIMAS "ŠIAURIETIŠKAS ĖJIMAS"

siaurietiskas

 

MINĖJOME TARPTAUTINĘ DIENĄ BE AUTOMOBILIO

aut3  aut1  aut2