Uncategorised

Informacija

 

Visuomenės sveikatos specialistė

Rolanda Urbonienė

I, II, III  -  7.30 - 14.15 val.

IV  -  7.30 - 18.00 val.

V  -  7.30 - 14.09 val.

Pietų pertrauka 12.00 - 12.30 val.

 Tel. (8 46) 32 35 15, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

DOKUMENTAI 

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos specialisto pareigybės aprašymas (prikabinta)

 

 COVID-19

 

izoliacijaVAIKAI

 VAIKAI1

 BENDRA INFORMACIJA

silantavimas

 

 

SVEIKA MITYBA

      

Atmintinos dienos

 • Kovo 22 d.Pasaulinė vandens diena
 • Spalio 10 d.Pasaulinė košių diena
 • Spalio 15 - 19 d.Pasaulinė nutukimo savaitė
 • Spalio 16 d. Pasaulinė maisto diena

 

PASKAITA - UŽSIĖMIMAS "SVEIKA IR TVARI MITYBA"

 MITYBA1MITYBA2

 

 

SVEIKOS APLINKOS KŪRIMAS

Atmintinos dienos

 • Kovo 20 d. Žemės diena
 • Kovo 22 d. Pasaulinė vandens diena
 • Balandžio 28 d. Tarptautinė triukšmo suvokimo diena
 • Liepos 3 d. Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
 • Rugsėjo 22 d. Tarptautinė diena be automobilio

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Ši diena skirta skatinti vartotojų sąmoningumą.

Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo ir imtis konkrečių veiksmų. Šiuo COVID-19 pandemijos metu skatiname imtis 3-jų veiksmų: mokykis, dalinkis ir veik.

Mokykis: likdami namuose ir apsiribodami tik savo erdve, turime puikią galimybę daugiau pasidomėti mūsų planetoje esančių laukinių gyvūnų ir augalų rūšimis. Gyvendami izoliuotai, galime apmąstyti gamtos vaidmenį mūsų gyvenime ir ieškoti būdų, kuriais galėtumėme prisidėti prie teigiamų pokyčių gamtoje.

Dalinkis: gyvendami tokiu laiku, kai socialinė medija yra labai išplitusi, mes galime su visu pasauliu pasidalinti savo nuomone ir pastebėjimais apie gyvąją gamtą ir jos išsaugojimą. Parodykime savo pastangas aplinkiniams, draugams, šeimai, vyriausybei ir padėkime įvairioms organizacijoms ginti natūralius gamtos poreikius.

Veik: atsižvelgdami į nustatytus pasaulio vyriausybių prioritetus ir pasitelkdami savo turimas žinias, padėkite ir veikite, kad būtų sumažintas biologinės įvairovės nykimas ir klimato kaitos krizė.

Raginame bent vieną dieną išsiversti be plastikinių maišelių ir vietoje jų rinktis aplinkai draugiškesnes alternatyvas.

Pokyčius pradėkime jau šiandien!

APLINKOS SVEIKATA

 

SUŽALOJIMŲ PREVENCIJA

 

Atmintinos dienos

 • Balandžio 6d. Saugaus eismo diena
 • Spalio 13d.  Europos saugaus eismo diena

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą, kaip padėti išvengti vaikų traumų ir kitų sužalojimų, sukūrė naują interneto svetainę   http://www.saugauvaika.lt/.

 

UŽSIĖMIMAS "SAUGŪS ŽAIDIMAI KIEME". SAUGUS EL. PASPIRTUKŲ NAUDOJIMAS, ŠALMŲ DĖVĖJIMAS

1a    2a    3a

 

Pirmoji pagalba įvykus nukritimui

Skambinkite 112, jeigu vaikui pasireiškia bent vienas iš šių simptomų:

 • Vaikas nekvėpuoja (jei mokate, atlikite dirbtinį kvėpavimą ir krūtinės paspaudimus).
 • Įtariate, kad gali būti rimtai pažeistas kaklas, galva, nugara, dubens kaulai ar galūnės.
 • Vaikas yra ar buvo praradęs sąmonę.
 • Vaikui sunku kvėpuoti.
 • Pasireiškia traukuliai.

Jei vaikas nevemia ir nepasireiškia nė vienas iš minėtų simptomų, apžiūrėkite vaiką, ar nėra matomų sužalojimų. Ant sumušimų uždėkite šaltą kompresą ar į rankšluostį įvynioto ledo. Leiskite vaikui pailsėti tiek laiko, kiek jis nori. Patariama artimiausias 24 val. stebėti vaiką, ar neatsiranda neįprastų simptomų ar elgesio pokyčių. Tokie simptomai gali būti:

 • Vaikas tampa labai mieguistas, jam sunku pabusti.
 • Labai lengvai susierzina ir nuliūsta.
 • Pradeda vemti.
 • Skundžiasi galvos, kaklo ar nugaros skausmu.
 • Skundžiasi kitų kūno dalių didėjančiu skausmu.
 • Negali normaliai paeiti.
 • Sutrinka rega.

Jei yra sumušta galva, vaiko negalima raminti jį sūpuojant, siūlant atsigerti ar pan. Svarbu kuo greičiau pasikonsultuoti su gydytoju. Jei yra žaizda, būtina pirmiau ją apvalyti, tik tuomet dėti šaltą kompresą. Žaizdas rekomenduojama plauti švariu tekančiu vandeniu. Nerekomenduojama duoti vaikui vaistų, kol jo neapžiūrėjo asmens sveikatos priežiūros specialistas. Jei vaikui yra sutrenktos smegenys, jis gali išlikti sąmoningas, tačiau ilgai ir nepertraukiamai verkti, būti neramus, blogai miegoti, vemti, žindomi vaikai nenoriai ima krūtį. Tokiu atveju reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Jei sužalojimo metu vaikas išsimušė ar išjudino dantį, rekomenduojama:

 • Jei dantys yra pieniniai – uždėkite švarią marlę kraujavimo vietoje ir kreipkitės į odontologą.
 • Jei dantys nuolatiniai ir yra išmušti, laikykite dantį už jo vainiko, o ne šaknies (ne už dalies, kuri turi būti dantenoje). Jei dantis yra nešvarus, jį švelniai nuskalaukite, nevalydami ir neliesdami šaknies. Nenaudokite jokių valiklių, tik šaltą tekantį vandenį arba pieną. Įdėkite dantį į kiaušinio baltymą, pieną, fiziologinį tirpalą ar vandenį ir skubiai vykite kartu su vaiku pas odontologus. Jei dantis nulaužtas, jo dalis taip pat transportuokite piene. Norėdami nutraukti kraujavimą, naudokite švarią marlę arba vatos lapelį – liepkite vaikui jį sukąsti dantų netekimo vietoje.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman

 

Mielieji,

       Atšilus orams kaip ir kasmet suaktyvėją dviračiais bei paspirtukais judantys asmenys. Šios transporto priemonės padeda judėti neteršiant aplinkos ir išvengiant asmeninio ar viešojo transporto. Tačiau ši tendencija neapsieina ir be pagausėjusių nelaimių skaičiaus, į kurį patenka šių transporto priemonių vairuotojai. Specialistai ir pareigūnai vis primena, kad tiek paspirtukai, tiek dviračiai yra transporto priemonės ir jų vairuotojai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir būti atsakingais eismo dalyviais.

Būkite saugūs kelyje!

buk saugus kelyje
 

UŽKREČIAMŲ LIGŲ PREVENCIJA

Atmintinos dienos

 • Kovo 24 d. Pasaulinė tuberkuliozės diena "Gyvenimas be TB
 • Balandžio 7 d. Pasaulinė sveikatos diena
 • Gegužės 5 d. Pasaulinė rankų higienos diena
 • Lapkričio 18 d. Europos supratimo apie antibiotikus diena

erkės

PSICHINĖ SVEIKATA

Atmintinos dienos

 • Balandžio 2 d.Pasaulinė autizmo diena
 • Spalio 10 d. Pasaulinė psichikos sveikatos diena
 • Lapkričio 25 d.Pasaulinė kovos prieš prievartą diena

 

FIZINIS AKTYVUMAS

Atmintinos dienos

 • Rugsėjo 16 - 22 d. Europos judumo savaitė    
 • Rugsėjo 22 d. Tarptautinė diena be automobilio 

 PASKAITA UŽSIĖMIMAS "ŠIAURIETIŠKAS ĖJIMAS"

siaurietiskas

PSICHOAKTYVIŲ MEDŽIAGŲ PREVENCIJA

Atmintinos dienos

 • Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be tabako
 • Rugsėjo 9 d. Tarptautinė vaisiaus alkoholinio sindromo minėjimo diena 

namai be dumu

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos

Apie mus

  dugaideliaiLopšelis-darželis „Du gaideliai“ – bendrosios paskirties ikimokyklinio ugdymo įstaiga, teikianti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas. Ugdymas organizuojamas rusų ir lietuvių kalba. Įstaigoje veikia 9 rusų grupės ( 3 lopšelio, 4 darželio ir 2 priešmokyklinio ugdymo grupės) ir viena lietuvių kalba ugdoma lopšelio-darželio grupė. Įstaigos darbo laikas nuo 7.30 val. iki 18.00 val.

 

 

Vizija – sveika ir saugi gyvensena.

Misija -tenkinti ikimokyklinio amžiaus vaikų prigimtinius, socialinius, pažintinius poreikius, kokybiškai įgyvendinti ikimokyklinio ugdymo programas, efektyviai bendradarbiauti su socialine aplinka bei sudaryti sąlygas, užtikrinančias vaikų saugumą .

Veiklos tikslai: 1. Užtikrinti aukštą paslaugų kokybę vaikui ir šeimai ,derinant jų poreikius ir įstaigos galimybes. 2. Įsivertinimas, tyrimas, analizė ( vidaus auditas). 3. Plėtoti sąlygas, padedančias vaikui tenkinti prigimtinius, kultūrinius, etninius, socialinius, pažintinius poreikius. 4. Saugi ir sveika vaiko reikmes teikianti aplinka.

Veiklos uždaviniai: 1. Ugdymo plano tikslingas vykdymas. 2. Sveikos ir saugios gyvensenos ugdymo programos įgyvendinimas. 3. ugdytinių kūrybiškumo, nacionalinių tradicijų, gimtosios kalbos ir tautinių vertybių puoselėjimas.

Vaikų teisės lopšelyje-darželyje ‚Du gaideliai“. Vaikas turi teisę: 1.Ugdytis sveikoje ir saugioje aplinkoje. 2. Į sveikatos priežiūrą tinkamą mitybą, higieną. 3.Į pagrindinę veiklą – žaidimą. 4. Ugdytis savo gimtąja kalba, puoselėti ją, perimti savo tautos kultūrą, papročius ir tradicijas. 5. Į poilsį ir laisvalaikį, atitinkantį jų amžių, sveikatą, poreikius.

Lopšelyje-darželyje „Du gaideliai“ nustatyta 5 dienų darbo savaitė, grupės dirba 10,5 val.  nuo 7,30 iki 18,00 val.

     Čia kuriama šilta, jauki, pritaikyta vaikų reikmėms ir interesams aplinka. Vaikų grupės aprūpintos įvairiomis patraukliomis priemonėmis, skatinančiomis mažųjų aktyvumą, tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Įstaigos pedagogai organizuoja ekskursijas, išvykas, susitikimus. Didelis dėmesys skiriamas etniniam, sportiniam ugdymui. Įstaigoje organizuojamos metodinės savaitės, veikia mamos mokykla. Siekiant padėti atsiskleisti individualiems vaikų poreikiams, gebėjimams yra įrengti vaikų saviraiškos kampeliai.