Uncategorised

KONKURSAS "SVEIKI, SALDUMYNAI!"

             Grupės "Žvaigždutės" vaikai, mokytojai ir visuomenės sveikatos specialistė dalyvavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojtame konkurse, gaminome zefyrus.

15s 11s 10s 8s  2 s

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Rolanda Urbonienė, 2023-04-17

 

SVEIKOS MITYBOS PASKAITĖLĖS

          Balandžio 3-4 dienomis mus aplankė mitybos specialistės Inga Gafarova ir Danielė Budrytė iš Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro. "Žvaigždučių" ir "Drugelių' grupių vaikai sužinojo daug naudingos informacijos apie mitybą, dėliojo mitybos piramidę, atsakinėjo į klausimus, žaidė žaidimus.

1 m 2 m 3m 4m 5m

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Rolanda Urbonienė, 2023-04-05

 

GARDI KOŠĖ

          Pusryčiams košė tiek vaikams, tiek suaugusiems yra puikus energijos šaltinis, padedantis palaikyti aktyvią fizinę ir protinę veiklą. Kiekviena kruopa yra savita ir turi skirtingas medžiagas, skirtingus jų kiekius. Užsiėmimo metu vaikai tyrinėjo kaip atrodo įvairios kruopos, kaip auga avižos, ryžiai, grikiai, soros, sužinojo daug vertingų dalykų apie košių naudą organizmui. Košių įtraukimas į vaiko mitybą yra labai svarbus formuojant sveikus mitybos įpročius.

k1 k2 k3 k5 k4

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Rolanda Urbonienė, 2023-02-09

 

MANO ŠVARIOSIOS RANKYTĖS

          Rankų plovimas - vienas svarbiausių žingsnių siekiant išvengti infekcinių ligų. Grupėse vyko pamokėlės, kurių metu vaikai sužinojo kaip teisingai plauti rankas ir kodėl tai yra svarbu, mokėsi rankų plovimo judesių bei turėjo nusiplauti rankas, prieš tai ant jų pabarsčius miltelių, kurie turi šviečiančių savybių. Po plovimo rankas patikrinome su UV lempa ir pamatėme, kas rankas nusiplovė švariai, o kam reikėjo rankas plauti pakartotinai.

p3 p2 p5 p4 p1

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Rolanda Urbonienė, 2023-01-26

 

ĖDUONIES PROFILAKTIKA IR BURNOS HIGIENA

          Kruopštus dantų valymas - tai įprotis, kurį vaikas turėtų išsiugdyti nuo mažų dienų. Vaikai buvo supažindinami su burnos higiena, dantuko sandara, taisyklinga dantukų valymo technika. Praktiniuose užsiėmimuose naudojant dantų muliažą, vaikai gerino taisyklingus valymo įgūdžius.

d  d3 d1 d6 d2

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Rolanda Urbonienė, 2023-01-18

 

 BURNOS HIGIENOS EDUKACIJA

          Sausio 6 d. įstaigoje lankėsi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo specialistas Arnas Murauskas, kuris pasakojo apie burnos higieną. Su grupių "Draugužis" ir "Kodėlčiukai" vaikais buvo aptarta kokie produktai kenkia dantukams, kiek kartų per dieną reikia valyti dnatis, kokį dantų šepetuką naudoti, kaip dažnai reikia lankytis pas burnos higienistą. 

 4 b     2 b     1 b   6b

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Rolanda Urbonienė, 2023-01-12

 

"JUDUMO SAVAITĖS" RENGINYS

           Grupės "Kodėlčiukai" ir "Draugužis" rugsėjo 21-22 d., dalyvavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje veikloje ant interaktyvaus kilimo, atliko užduotis plokščiapėdystės profilaktikai, mankštino pėdutes.

 n1 n4 n5 N n3 (2)

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Rolanda Urbonienė, 2022-09-23

 

 

VIENA ĮDOMESNIŲ VIETŲ, KUR BASOMIS GALIMA PRISILIESTI PRIE ĮVAIRIŲ DAIKTŲ YRA KNEIPO TAKAS...

          Vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, masažuojamos kojos. Pėdose yra veikiamos nervų sistemos zonos - iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą.

 kneipas2 kneipas3 kneipas1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     Visuomenės sveikatos specialistė

Rolanda Urbonienė

I - 7.30 - 16.36 val., pietų pertrauka 12.00 - 12.30 val.

II - 7.30 - 18.00 val., pietų pertrauka 12.00 - 12.30 val.

III - 7.30 - 16.00 val., pietų pertrauka 12.00 - 12.30 val.

IV - 7.30 - 18.00 val., pietų pertrauka 12.00 - 12.30 val.

V - 7.30 - 13.30 val. 

 Mob. 8 690 37 381, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro nemokamų sveikatinimo veiklų kalendorius  http://www.sveikatosbiuras.lt/veiklos/

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro naujienlaiškis  http://www.sveikatosbiuras.lt/naujienlaiskis/

 

DOKUMENTAI 

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos specialisto pareigybės aprašymas (skaityti)

 

 STEBĖSENA

 2022-2023 m. m. mokinių sveikatos patikrinimų duomenų analizė

 2021-2022 m. m. mokinių sveikatos patikrinimų duomenų analizė

 2020-2021 m. m. mokinių sveikatos rodiklių analizė

 2019 m. profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenų analizė

 2017-2018 m. m. vaikų ligų dėl kurių nelankė įstaigos analizė

 2017 m. profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenų analizė

 2016-2017 m. m. vaikų sergamumo analizė

BENDRA  INFORMACIJA

 

PROGRAMA "NEĮTIKĖTINI METAI"

Paskelbta 2023-01-26

          Kviečiame Klaipėdos miesto savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai“ (angl. The Incredible Years®)! Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 3–6 metų amžiaus vaikus.

Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas. Programa padeda tėvams:

 • geriau suprasti vaiko elgesį ir netinkamo elgesio priežastis,
 • įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,
 • išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,
 • stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku.

Savivaldybėje planuojama 1 nuotolinė grupė antradieniais (pirmas susitikimas penktadienį, toliau – antradieniais) 15.30-17.30 val. nuo kovo 3 d. 

Daugiau apie Programą galima paskaityti čia: https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/

REGISTRUOTIS Į TĖVŲ GRUPES GALIMA ČIA: https://neitiketini-metai.lt/registracija-i-programa-ikimokyklinio-amziaus-3-6-m-vaiku-tevams/

Dėmesio! Nurodytoje  grupėje gali dalyvauti tik asmenys, deklaravę savo gyvenamąją vietą Klaipėdos miesto savivaldybėje.

 

 

NEMOKAMOS PSICHOLOGINĖS KONSULTACIJOS

Paskelbta 2023-01-26

          Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras siūlo pasinaudoti nemokamų psichologinių konsultacijų galimybe. Paslauga teikiama 55 metų ir vyresniems asmenims, bei suaugusio amžiaus neįgaliesiems. Konsultacijos vyksta tiek kontaktiniu, tiek ir nuotoliniu būdu, atsižvelgiant į poreikį. Asmeniui priklauso 10 susitikimų su specialistu.

psichologinės konsultacijos naujas (002)

 

 

 

   

Konfliktai Kaip tinkamai juos spręsti 

Saugus laikas prie ekrano

Vaikų psichologinis atsparumas

Elgesio ir savijautos ženklai keliantys nerimą

 silantavimas

 

SUŽALOJIMŲ PREVENCIJA

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą, kaip padėti išvengti vaikų traumų ir kitų sužalojimų, sukūrė naują interneto svetainę   http://www.saugauvaika.lt/.

         

 Pirmoji pagalba įvykus nukritimui

Skambinkite 112, jeigu vaikui pasireiškia bent vienas iš šių simptomų:

 • Vaikas nekvėpuoja (jei mokate, atlikite dirbtinį kvėpavimą ir krūtinės paspaudimus).
 • Įtariate, kad gali būti rimtai pažeistas kaklas, galva, nugara, dubens kaulai ar galūnės.
 • Vaikas yra ar buvo praradęs sąmonę.
 • Vaikui sunku kvėpuoti.
 • Pasireiškia traukuliai.

Jei vaikas nevemia ir nepasireiškia nė vienas iš minėtų simptomų, apžiūrėkite vaiką, ar nėra matomų sužalojimų. Ant sumušimų uždėkite šaltą kompresą ar į rankšluostį įvynioto ledo. Leiskite vaikui pailsėti tiek laiko, kiek jis nori. Patariama artimiausias 24 val. stebėti vaiką, ar neatsiranda neįprastų simptomų ar elgesio pokyčių. Tokie simptomai gali būti:

 • Vaikas tampa labai mieguistas, jam sunku pabusti.
 • Labai lengvai susierzina ir nuliūsta.
 • Pradeda vemti.
 • Skundžiasi galvos, kaklo ar nugaros skausmu.
 • Skundžiasi kitų kūno dalių didėjančiu skausmu.
 • Negali normaliai paeiti.
 • Sutrinka rega.

Jei yra sumušta galva, vaiko negalima raminti jį sūpuojant, siūlant atsigerti ar pan. Svarbu kuo greičiau pasikonsultuoti su gydytoju. Jei yra žaizda, būtina pirmiau ją apvalyti, tik tuomet dėti šaltą kompresą. Žaizdas rekomenduojama plauti švariu tekančiu vandeniu. Nerekomenduojama duoti vaikui vaistų, kol jo neapžiūrėjo asmens sveikatos priežiūros specialistas. Jei vaikui yra sutrenktos smegenys, jis gali išlikti sąmoningas, tačiau ilgai ir nepertraukiamai verkti, būti neramus, blogai miegoti, vemti, žindomi vaikai nenoriai ima krūtį. Tokiu atveju reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Jei sužalojimo metu vaikas išsimušė ar išjudino dantį, rekomenduojama:

 • Jei dantys yra pieniniai – uždėkite švarią marlę kraujavimo vietoje ir kreipkitės į odontologą.
 • Jei dantys nuolatiniai ir yra išmušti, laikykite dantį už jo vainiko, o ne šaknies (ne už dalies, kuri turi būti dantenoje). Jei dantis yra nešvarus, jį švelniai nuskalaukite, nevalydami ir neliesdami šaknies. Nenaudokite jokių valiklių, tik šaltą tekantį vandenį arba pieną. Įdėkite dantį į kiaušinio baltymą, pieną, fiziologinį tirpalą ar vandenį ir skubiai vykite kartu su vaiku pas odontologus. Jei dantis nulaužtas, jo dalis taip pat transportuokite piene. Norėdami nutraukti kraujavimą, naudokite švarią marlę arba vatos lapelį – liepkite vaikui jį sukąsti dantų netekimo vietoje.

Informaciją paruošė: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman

 

Mielieji,

       Atšilus orams kaip ir kasmet suaktyvėją dviračiais bei paspirtukais judantys asmenys. Šios transporto priemonės padeda judėti neteršiant aplinkos ir išvengiant asmeninio ar viešojo transporto. Tačiau ši tendencija neapsieina ir be pagausėjusių nelaimių skaičiaus, į kurį patenka šių transporto priemonių vairuotojai. Specialistai ir pareigūnai vis primena, kad tiek paspirtukai, tiek dviračiai yra transporto priemonės ir jų vairuotojai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir būti atsakingais eismo dalyviais.

Būkite saugūs kelyje!

buk saugus kelyje
 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  dugaideliaiLopšelis-darželis „Du gaideliai“ – bendrosios paskirties ikimokyklinio ugdymo įstaiga, teikianti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas. Ugdymas organizuojamas rusų ir lietuvių kalba. Įstaigoje veikia 9 rusų grupės ( 3 lopšelio, 4 darželio ir 2 priešmokyklinio ugdymo grupės) ir viena lietuvių kalba ugdoma lopšelio-darželio grupė. Įstaigos darbo laikas nuo 7.30 val. iki 18.00 val.

 

 

Vizija – sveika ir saugi gyvensena.

Misija -tenkinti ikimokyklinio amžiaus vaikų prigimtinius, socialinius, pažintinius poreikius, kokybiškai įgyvendinti ikimokyklinio ugdymo programas, efektyviai bendradarbiauti su socialine aplinka bei sudaryti sąlygas, užtikrinančias vaikų saugumą .

Veiklos tikslai: 1. Užtikrinti aukštą paslaugų kokybę vaikui ir šeimai ,derinant jų poreikius ir įstaigos galimybes. 2. Įsivertinimas, tyrimas, analizė ( vidaus auditas). 3. Plėtoti sąlygas, padedančias vaikui tenkinti prigimtinius, kultūrinius, etninius, socialinius, pažintinius poreikius. 4. Saugi ir sveika vaiko reikmes teikianti aplinka.

Veiklos uždaviniai: 1. Ugdymo plano tikslingas vykdymas. 2. Sveikos ir saugios gyvensenos ugdymo programos įgyvendinimas. 3. ugdytinių kūrybiškumo, nacionalinių tradicijų, gimtosios kalbos ir tautinių vertybių puoselėjimas.

Vaikų teisės lopšelyje-darželyje ‚Du gaideliai“. Vaikas turi teisę: 1.Ugdytis sveikoje ir saugioje aplinkoje. 2. Į sveikatos priežiūrą tinkamą mitybą, higieną. 3.Į pagrindinę veiklą – žaidimą. 4. Ugdytis savo gimtąja kalba, puoselėti ją, perimti savo tautos kultūrą, papročius ir tradicijas. 5. Į poilsį ir laisvalaikį, atitinkantį jų amžių, sveikatą, poreikius.

Lopšelyje-darželyje „Du gaideliai“ nustatyta 5 dienų darbo savaitė, grupės dirba 10,5 val.  nuo 7,30 iki 18,00 val.

     Čia kuriama šilta, jauki, pritaikyta vaikų reikmėms ir interesams aplinka. Vaikų grupės aprūpintos įvairiomis patraukliomis priemonėmis, skatinančiomis mažųjų aktyvumą, tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Įstaigos pedagogai organizuoja ekskursijas, išvykas, susitikimus. Didelis dėmesys skiriamas etniniam, sportiniam ugdymui. Įstaigoje organizuojamos metodinės savaitės, veikia mamos mokykla. Siekiant padėti atsiskleisti individualiems vaikų poreikiams, gebėjimams yra įrengti vaikų saviraiškos kampeliai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos

 

 logotipai